Club Friendly Games Club Friendly Games
08:00 Érdi VSE Érdi VSE - Komárom VSE Komárom VSE 08:00 Budaörsi SC Budaörsi SC - FC Hatvan FC Hatvan 08:00 FC Slovan Rosice FC Slovan Rosice - FC Žďas Žďár nad Sázavou FC Žďas Žďár nad Sázavou 08:00 Sokolov Sokolov - FK Ostrov FK Ostrov 08:00 TJ Slovan Bzenec TJ Slovan Bzenec - Start Brno Start Brno 08:00 Breclav Breclav - Tj Sokol Pohorelice Tj Sokol Pohorelice 08:15 SK Slany SK Slany - SK Sokol Brozany SK Sokol Brozany 08:30 Las Palmas Las Palmas - Como Como 08:30 Tatran Brno Bohunice Tatran Brno Bohunice - FC Zbrojovka Brno B FC Zbrojovka Brno B 09:30 Gyirmót Győr Gyirmót Győr - CS Unirea Ungheni 2018 CS Unirea Ungheni 2018 09:30 UD Oliveirense UD Oliveirense - Académica Coimbra Académica Coimbra 10:00 Port FC Port FC - PT Prachuap FC PT Prachuap FC 11:00 FC Liefering FC Liefering - SV Sandhausen SV Sandhausen 11:00 Feyenoord Feyenoord - Cercle Brugge Cercle Brugge 11:00 Nakhon Ratchasima Mazda FC Nakhon Ratchasima Mazda FC - Buriram United Buriram United 11:00 Torns IF Torns IF - IFK Trelleborg IFK Trelleborg 11:30 Anderlecht Anderlecht - VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 12:00 AZ Alkmaar AZ Alkmaar - KV Kortrijk KV Kortrijk 12:00 Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue - FC Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 12:00 FC Viktoria Köln FC Viktoria Köln - 1. FC Köln 1. FC Köln 12:00 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln - BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 12:00 SV Zulte Waregem SV Zulte Waregem - KAA Gent KAA Gent 12:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Ipswich Town Ipswich Town 12:00 TuS Dassendorf TuS Dassendorf - FC St Pauli II U23 FC St Pauli II U23 12:00 VfB Stuttgart VfB Stuttgart - Fortuna Sittard Fortuna Sittard 12:00 AFC Wimbledon AFC Wimbledon - Brentford Brentford 12:00 Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne - BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Schwarz-Weiß Rehden 12:00 FC Gütersloh FC Gütersloh - KSV Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 12:00 NAC Breda NAC Breda - Excelsior Excelsior 12:00 Wuppertaler SV Wuppertaler SV - TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach Haiger 12:30 Austria Salzburg Austria Salzburg - Real Betis Real Betis 12:30 Willem II Tilburg Willem II Tilburg - Lommel SK Lommel SK 13:00 Standard Liège Standard Liège - Norwich City Norwich City 13:00 SC Rot-Weiß Oberhausen SC Rot-Weiß Oberhausen - FC Gießen FC Gießen 13:00 SV Werder Bremen SV Werder Bremen - Lecce Lecce 13:30 Barry Town Barry Town - Newport County Newport County 13:30 FC Volendam FC Volendam - KMSK Deinze KMSK Deinze 13:30 FC Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck - Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach 13:30 Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf - 1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern 14:00 Chesterfield Chesterfield - Sheffield United Sheffield United 14:00 AFC Fylde AFC Fylde - Wigan Athletic Wigan Athletic 14:00 Accrington Stanley Accrington Stanley - Barnsley Barnsley 14:00 Alvechurch FC Alvechurch FC - FC Halifax Town FC Halifax Town 14:00 Bath City Bath City - Port Vale Port Vale 14:00 Billericay Town FC Billericay Town FC - Boreham Wood Boreham Wood 14:00 Cheltenham Town Cheltenham Town - Plymouth Argyle Plymouth Argyle 14:00 Dagenham & Redbridge Dagenham & Redbridge - West Ham United West Ham United 14:00 FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava - Aston Villa Aston Villa 14:00 FC United of Manchester FC United of Manchester - Salford City Salford City 14:00 Hungerford Town Hungerford Town - Chippenham Town Chippenham Town 14:00 Lewes Lewes - Worthing FC Worthing FC 14:00 Maidstone United Maidstone United - Woking Woking 14:00 Queens Park Rangers Queens Park Rangers - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 14:00 Red Bull Salzburg Red Bull Salzburg - Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday 14:00 Shrewsbury Town Shrewsbury Town - Birmingham City Birmingham City 14:00 Warrington Town Warrington Town - Altrincham Altrincham 14:00 Wingate & Finchley Wingate & Finchley - Aldershot Town Aldershot Town 14:00 Carshalton Athletic Carshalton Athletic - Bracknell Town Bracknell Town 14:00 Gillingham Gillingham - Watford Watford 14:00 Stratford Town Stratford Town - Leamington Leamington 14:00 York City York City - Grimsby Town Grimsby Town 14:30 Monza Monza - Palermo Palermo 15:00 Göztepe Göztepe - Luton Town Luton Town 15:00 Rangers Rangers - Manchester United Manchester United 15:00 Stade Brestois Stade Brestois - Lorient Lorient 15:00 1. FC Nürnberg 1. FC Nürnberg - Blackburn Rovers Blackburn Rovers 15:00 Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt - Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor 15:00 Soroksár SC Soroksár SC - FC ŠTK 1914 Šamorín FC ŠTK 1914 Šamorín 15:00 Wolfsberger AC Wolfsberger AC - Udinese Udinese 15:30 Berliner FC Dynamo Berliner FC Dynamo - Sampdoria Sampdoria 15:30 SK Rapid Wien SK Rapid Wien - Milan Milan 15:30 Stade Lavallois Stade Lavallois - Stade Rennais Stade Rennais 16:00 Clermont Foot Clermont Foot - Saint-Étienne Saint-Étienne 16:00 Cremonese Cremonese - Giana Erminio Giana Erminio 16:00 Deportivo Alavés Deportivo Alavés - Real Sociedad Real Sociedad 16:00 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 - Beşiktaş Beşiktaş 16:00 SK Sturm Graz SK Sturm Graz - AS Monaco AS Monaco 16:30 Royal Antwerp FC Royal Antwerp FC - Parma Parma 16:30 FC Martigues FC Martigues - Aubagne FC Aubagne FC 17:00 Burgos Club de Fútbol Burgos Club de Fútbol - Athletic Club Athletic Club 17:00 Levante UD Levante UD - Qatar SC Qatar SC 17:00 Valencia Valencia - CD Castellón CD Castellón 17:00 Marino Luanco Marino Luanco - Sporting Gijón Sporting Gijón 17:15 KRC Genk KRC Genk - Lille Lille 17:30 CD Trofense CD Trofense - AVS - Futebol SAD AVS - Futebol SAD 18:00 Celta Vigo Celta Vigo - Vizela Vizela 18:30 Vitória SC Vitória SC - Rayo Vallecano Rayo Vallecano 19:00 SC Farense SC Farense - Al-Nassr Al-Nassr 19:30 CD Marino CD Marino - Tenerife Tenerife
MLS MLS
23:30 Atlanta United Atlanta United - Columbus Crew Columbus Crew 23:30 CF Montréal CF Montréal - Toronto FC Toronto FC 23:30 Inter Miami CF Inter Miami CF - Chicago Fire Chicago Fire 23:30 New England Revolution New England Revolution - FC Dallas FC Dallas 23:30 New York Red Bulls New York Red Bulls - FC Cincinnati FC Cincinnati 23:30 Orlando City SC Orlando City SC - New York City FC New York City FC 23:30 Philadelphia Union Philadelphia Union - Nashville SC Nashville SC
Pts P W D L
1.Man City 91 38 28 7 3
2.Arsenal 89 38 28 5 5
3.Liverpool 82 38 24 10 4
4.Aston Villa 68 38 20 8 10
5.Tottenham 66 38 20 6 12
6.Chelsea 63 38 18 9 11
7.Newcastle 60 38 18 6 14
8.Man Utd 60 38 18 6 14
9.West Ham 52 38 14 10 14
10.Crystal Palace 49 38 13 10 15
11.Brighton 48 38 12 12 14
12.Bournemouth 48 38 13 9 16
13.Fulham 47 38 13 8 17
14.Wolves 46 38 13 7 18
15.Everton 40 38 13 9 16
16.Brentford 39 38 10 9 19
17.Forest 32 38 9 9 20
18.Luton 26 38 6 8 24
19.Burnley 24 38 5 9 24
20.Sheffield Utd 16 38 3 7 28

Top Players

1
Simon BanzaBraga vs Portimonense
10
2
Harry KaneDortmund vs Bayern
9.9
3
Joakim PerssonDjurgården vs Sirius
9.8
4
Michel Ange BalikwishaRoyal Antwerp vs Genk
9.7
5
Marcus SandbergHamKam vs Viking
9.5
6
Thierno BalloWAC vs A. Klagenfurt
9.5
7
Sam DalbyMansfield vs Wrexham
9.2
8
Ertaç ÖzbirSivasspor vs Adana DS
9.2
9
Yvon MvogoLorient vs Lens
9.1
10
Meschack EliaWinterthur vs Young Boys
9.1
11
Benjamin SantelliBastia vs Bordeaux
9.1
12
Augustine BoakyeWAC vs A. Klagenfurt
9.1
13
Sammie SzmodicsNorwich vs Blackburn
9
14
Luka SučićTirol vs RB Salzburg
9
15
Esteban AndradaPachuca vs Monterrey
9
16
Mohamed BambaWAC vs A. Klagenfurt
9
17
Joaquín VergésGualaceo vs Delfín
9
18
Igor BohnPonte Preta vs Avaí
8.9
19
Marc-André ter StegenReal Sociedad vs Barcelona
8.8
20
Ricardo HortaBraga vs Portimonense
8.8

vip-league.net does not host any of the live stream videos playing on this site. All videos are hosted on external streaming site that are freely available online. please contact video hosting provider or media poster for take down or any dmca complaints.